Gta 5 indir sitesi olarak bugün ki yazımızda sizlere Gta 5 oyununda yer alan mekanlar, bölgeler ve binalar ile ilgili bilgiler vereceğiz.Gta 5 nerede geçecek konusu gerçekten en çok merak edilen konulardan birisidir.


gta 5 logo


Gta 5, Los Santos şehrinde geçmektedir.Yine aynı şekilde Gta San Andreas bu şehirde geçmekteydi.Ancak bu kez Los Santos oldukça büyük ve detaylı bir şehir olarak karşımıza çıkacaktır.Gerçek hayatta zaten Los Angeles, Amerika’nın en büyük ikinci şehridir.Bu sebeple Gta 5′in büyük bir şehirde geçecek olması hayet normaldir.Bu makelemizde bu şehir ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Hepimizin bildigi gibi Gta 4, New York’u temel alan Liberty City şehrinde geçmekteydi.Bu şehirde yer alan binalar, yapılar, sokaklar bire bir New York’takilerin aynısıydı.Gta 5 oyununun geçtiği Los Santos ise Los Angeles’i temel aldığı için oyunda yer alan yapılar, binalar, caddeler, sokaklar Los Angeles’takiler gibi olacaktır.


gta 5 los santos los angeles


Gta 5, Amerika’nın Los Angeles şehrinde geçeceği için bu şehir hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyorum.Los Angeles bir metropol şehridir.Bir çok film ve televizyon stüdyolarının yer aldığı bu şehi ışıltılı bir hayata sahiptir.Bu mahallelerde, zencilerin yaşadığı getto adı verilen sokaklar da bulunmaktadır.Los Angeles, starların ve film yıldızlarının şehridir.Her ne kadar bu şehir, lüks yaşantıya, ışıltılı bir hayata sahip olsa da, aynı zamanda suç dünyasının başkentidir.Bu şehirde birçok sokak çetesi vardır.Bu sebeple Gta 5 Los Santos’ta, bu hayatı bize en iyi şekilde gösterecektir.


gta 5 los angeles uydu fotoğrafı


Los Angeles’in uydudan çekilmiş bu fotoğrafına bakarak, Gta 5 oyununun geçeceği Los Santosun nasıl bir haritaya sahip olacağını tahmin edebiliriz.Bir metropol şehirde geçecek olan Gta 5, büyük plajlara, sosyete mahallelere ve kırsal alanlara sahip olacaktır.Bölge, sokak, cadde ve mahalle isimleri oyunda tamamen farklı olacaktır.Ben öncelikle gta 5 oyununda yer alan yapılar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.Bu sayede GTA 5 oyunu nerede geçecek sorusuna cevap vermiş olacağız.


Los Santos Kulesi: Arkadaşlar Los Angeles şehrindeki en yüksek binalardan biri U.S. Bank kulesidir.Amerika’daki bu en yüksek yapı bir banka merkezidir.Hepimizin bildiği gibi Gta 5 Los Angeles’ta geçiyor.Bu ihtişamlı yapı Gta 5 oyununda yer alan yapılardan birisidir.Tek bir fark şehirin oyundaki ismi Los Santos’tur.Dikkat eden oyun severler Los Santos kulesinin, Gta San Andreas oyununda da yer aldığını bilirler.San Andreas’ta bu kuleye çıkıp paraşütle atlayabiliyorduk.Los Santos kulesinden herhangi bir görev alınmıyordu.Ancak Gta 5′te bu binadan görev alabileceğimizi düşünüyorum.Çünkü geçek hayatta bu kule oldukça önemli bir yere sahiptir.Los Santos’un en yüksek binasıdır.


gta 5 los santos kulesi


gta 5 los santos kulesi resmi


Resme dikkatlice bakarsanız, binada “Bank” yazmaktadır.Ancak başındaki yazı tam olarak net gözükmüyor.Ancak tahminler “Lombank” yazdığı yönündedir.


California Plaza: Gerçek hayatta Los Angeles şehrinde yer alan bu yapı, iki binadan oluşmaktadır.GTA San Andreas oyununda, bu plaza tek binadan oluşuyordu.Gta 5′te ise ikinci kısmı bitmş olarak karşımıza çıkıyor.Ben açıkçası gerçek hayatta yer alan California Plaza’ya pek benzetemedim.Ancak yinede oldukça görkemli duruyor.


gta 5 california plaza


Citigroup Merkezi: Bu yapı yine Los Angeles şehrinde yer alan bir merkez banka binasıdır.Zaten Los Santos yani gerçek hayatta Los Angeles oldukça ışıltılı ve pahalı bir hayata sahip şehirdir.Doğal olarak bu çeşit merkez banka binalarını görmek oldukça doğal.Umarım Gta 5 oyununda bu binadan görev alabiliriz.Aşağıda Citigroup merkez binasının resmini görebilirsiniz.


tatil alt=”gta 5 citigroup merkezi binası” width=”266″ height=”225″ />


801 Kulesi: Gta 5 Los Santos’ta yer alacak iş binalarından birisi de 801 Kulesi’dir.


gta 5 801 kulesi


Figueroa Kulesi: Bu bina Gta 5 Los Santos şehirinde karşımıza iş binası olarak çıkmaktadır.Oldukça görkemli olan bu bina Los Angeles’in yüksek yapılarından biridir.


gta 5 Figueroa Kulesi


Westin Bonaventure Oteli: Daha önce birçok kez Gta 5 oyununun geçtiği yer olan Los Santos’un büyük bir metropol olduğunu belirtmiştik.İşte bu şehirde yer alan popüler otellerden birisi de Westin Bonaventure Oteli’dir.Hatta Gta San Andreas’ta bu otelden bir görev aldığımızı, oyunu dikkatle takip edenler hatırlarlar.Umarım oyunun bu serisinde bu otelden yine görev alabiliriz.


gta 5 Westin Bonaventure Oteli


Gta 5′in geçtiği yerler oldukça lüks, pahalı yapılara sahiptir.Bunu da yayınlamış olduğumuz fotoğraflarda açıkça görebiliyoruz.


Mellon Banka Merkezi: Şu ana kadar tanıttığımız yapılar arasında banka binaları oldukça fazla yer almaktadır.Yanlış hatırlamıyorsam, bu Gta 5 oyununda şu ana kadar tanıtmış olduğumuz üçüncü banka binası.Bana kalırsa, Gta 5′te en az bir görev banka soygunu ile alakalı olacaktır.


gta 5 Mellon Banka Merkezi


Yapı pek gerçek hayatta yer alan banka binasına pek benzemiyor.Ancak yine de andırıyor diyebiliriz.Banka binalarının bu derece fazla olması açıkçası beni oldukça mutlu ediyor.Çünkü en çok aksiyon bu görevleri tamamlarken yaşanıyor.


Mile High Kulübü:  Los Santos şehrinde bu bina yapım aşamasındadır.Dikkat ederseniz fotoğrafın sağ tarafında Los Santos kulesi yer almaktadır.Ticari bir iş binası olan Mile High Kulübü, çok katlı ve düşük fiyatlar sloganı ile faaliyetini sürdürmektedir.Postere dikkat ederseniz, binanın bitiminde nasıl bir hal alacağı açıkça gözükmektedir.


gta 5 Mile High Kulübü


800 Wilshire Binası: Görkemli iş binalarından birisidir.Gta 5 oyununda bu tür lüks iş binaları ile sık sık karşılaşacağız.


gta 5 800 Wilshire Binası


811 Wilshire Binası: Wilshire birkaç binadan oluşmaktadır.Bu binaların tümü iş binasıdır.811 Wilshire iş binasıda bunlardan biridir.


gta 5 811 Wilshire Binası


Los Santos Belediye Binası: Los Santos şehirinde, tüm belediye işleri ve toplantılar bu yapıda gerçekleşmektedir.Gta 5 oyununun geçtiği Los Angeles belediye binasına oldukça benzemektedir.


gta 5 Los Santos Belediye Binası


Ulusal Şehir Banka Binası: Gta 5 Los Santos şehrinin ulusal banka binasıdır.Oldukça önemli yapılardan birisidir.Bunun yanı sıra, Las Santos şehrinde bir tane daha ulusal banka bulunmaktadır.Gerçekten bu zengin şehird çok fazla banka binası yer alıyor.


gta 5 Ulusal Şehir Banka Binası


Foreman & Clark Binası: Büyük magazalardan birisidir.Bu binanın içinde birçok dükkan bulunmaktadır.Los Santos şehrinde bulunan vatandaşlar bu mağazalardan sıkça alışveriş yapmaktadır.Gta 5′te bulunan popüler yapılardan biridir.


gta 5 Foreman & Clark Binası


Wedbush Binası: Wedbush, menkul kıymetler şirket binası olarak adlandırılan bu yapı aynı zamanda, Michael Pachter’ın bağlı olduğu şirkettir.


gta 5 Wedbush Binası


yurtdışı turşarı >AT&T Anahtarlama Merkezi: Bir telekominasyon binasıdır.Merkezi Los Santos’tur.


gta 5 AT&T Anahtarlama Merkezi


Luxe Şehir Merkezi Oteli: Çok büyük ve lüks bir otel olan Luxe Şehir Merkezi Oteli, cephesinde özel bir ilana sahiptir.Buradan Gta 5′te yer alan bu otelin, zenginlerin kaldığı bir otel olduğunu söylemek yanlış olmaz.


gta 5 Luxe Şehir Merkezi Oteli


Bradbury Binası: Mimari değeri olan bu yapı Gta 5′te insanlar tarafından müze olarak ziyaret edilmektedir.


gta 5 Bradbury Binası


Crocker Banka Binası: Ulusal bankalardan birisidir.Gta 5 Los Santos merkezinde yer almaktadır.


gta 5 Crocker Banka Binası


gta 5 Popular Center iş merkezi


Barclay Oteli: Eski otellerden birisi olan Barclay Oteli, yine Los Santos şehir merkezinde bulunan yapılardandır.


gta 5 Barclay Oteli


gta 5 heron binası


Promenade Plaza: Adından da anlaşılacağı üzere, alışveriş ve restaurant merkezlerinden biridir.


gta 5 Promenade Plaza


Figueroa Oteli: Üç binadan oluşan büyük bir oteldir.Resimde gördüğünüz gibi üç binanın ön yüzünde de reklam vardır.Bu reklamları genellikle film, dizi veya oyun videoları oluşturur.Hatta bu binaların bir tanesinde Gta reklamı bulunmaktadır.


gta 5 Figueroa Oteli


Biltmore Oteli: Yine Figueroa Oteli’nde olduğu gibi üç binadan oluşan bir başka oteldir.


gta 5 Biltmore Oteli


gta 5 4. Sokak Köprüsü


Gta 5 oyununda Vinewood olarak isimlendirilen bölge aslında gerçekte Hollywood’tur.Şimdi sizlere Vinewood bölgesindeki önemli binaları tanıtacağım.


Vinewood Bulvarı Dükkanları: Los Angeles şehrinde, Hollywood bulvarında yer alan mağazalar ve dükkanlar, Gta 5 oyununda Vinewood Bulvarı Dükkanları olarak geçmektedir.


gta 5 Vinewood Bulvarı Dükkanları


Vinewood Şöhretler Kaldırımı: Hollywood şöhret kaldırımı Gta 5′te bu isim ile karşımıza çıkmaktadır.Bu kaldırımda ünlü yıldızların isimleri yer almaktadır.Şöhretler kaldırımının Gta 5 oyununda oldukça gösterişli olacağını düşünüyorum.


gta 5 Vinewood Şöhretler Kaldırımı


Hollywood İlk Ulusal Bankası: Başlıktanda anlaşılabileceği gibi bu bölgede açılan ilk ulusal bankadır.


gta 5 Hollywood İlk Ulusal Bankası


Roosevelt Oteli: Hollywood yani oyunda geçen adı ile Vinewood bölgesinde yer alan en büyük oteldir.Bunun dışında oldukça popülerdir.


gta 5 Roosevelt Oteli


Pizza This Pizza ve Popeyes Yavuk Restoranı: Çok popüler olan pizza this pizza ve popeyes tavuk restoranı, Vinewood bölgesinde yer alacaktır.


gta 5 Pizza This Pizza ve Popeyes Yavuk Restoranı


Daily Globe ve Int’l Gazete Dükkanları: Gta 5′te bulunan gazete dükkankarı, pizza ve tavuk restoranının hemen yanındadır.Daily Globe gazetesi oyunun eski serisinde açıktı ancak burda resimden gördüğünüz üzere kapalı gözükmektedir.


gta 5 Daily Globe Gazete Dükkanı


antalya otelleri width=”350″ height=”217″ />


Blastin’ Fools Plak Şirketi: Gta 5 oyununda bu plak şirketinin orjinal adı Capitol Records’tur.


gta 5 Blastin Fools Plak Şirketi


Mulholland (Hollywood Tepesi): Gerçek hayatta Los Angeles şehrinde bu bölgede havuzlu lüks evler bulunmaktadır.Gta 5 oyununda bu bölge Mulholland olarak geçmektedir.Zengin ve sosyete olarak adlandırdığımız kişiler, burda yaşamaktadır.


gta 5 Mulholland vinewood Tepesindeki evler


Vinewood İşareti (Hollywood İşareti): Hollywood işareti bir semboldür.Çünkü Los Angeles demek, Hollywood demektir.Gta 5′te bu yazı Vinewood olarak geçmektedir.Ben tabelayı oldukça beğendim.


gta 5 Vinewood işareti ve tepesi


Tequi-La-La Gece Kulübü (Whisky a Go Go Gece Kulübü): Gta 5′te bulunan popüler kulüplerden birisidir.Sınırsız eğlenceye sahip olan bu gece kulübü aynı zamanda birkaç göreve de ev sahipliği yapacaktır.


gta 5 Tequi-La-La Gece Kulübü


Key Club: Gta 5 oyununda Market bölgesinde bulunan bir diğer gece kulübüde Key Club’tır.Tequi-La-La Gece Kulübü’ne oldukça yakındır.Mini konserlerin verildiği bu kulüp oldukça popülerdir.


gta 5 key club kulübü


Ulusal Şehir Bankası: Daha önce sizlere Gta 5′te yer alan Market bölgesinin aslında gerçek hayatta Batı Hollywood olduğunu belirtmiştik.Yine bu bölgede çok sayıda banka yer almaktadır.Ulusal Şehir Bankası bunlardan birisidir.


gta 5 Ulusal Şehir Bankası Sunset Bulvarı


Sunset Kulesi: Sunset bulvarı Batı Hollywood’ta bulunmaktadır.Gta 5′te ise Market bölgesi olarak adlandırılan kısımda yer almaktadır.Sunset kulesi, Sunset bulvarının en etkileyici kulesidir.Bir kule olarak gözükse de, otel olarak hizmet vermektedir.


gta 5 sunset kulesi oteli


Standard Oteli: Yine Market bölgesinde yer alan otellerden birisidir.Standart bir oteldir.


gta 5 satandard oteli


gta 5 luckman plaza


Sierra Kuleleri: Çok katlı olan bu kule aynı zamanda konut olarak kullanılmaktadır.


gta 5 Sierra Kuleleri


Sunset Bulvarı Dükkanları: Batı Hollywood bölgesinin en büyük ve en popüler bulvarı Sunset bulvarıdır.Gta 5 oyununda ise bu bulvarın yanında çöplük bir bölge yer alıyor.Fotoğrafa dikkat ederseniz az ileride de bir ATM bulunuyor.Key Club ve Tequi-La-La Gece Kulübü yine Sunset bulvarında yer almaktadır.


gta 5 sunset bulvarı dükkanları


Los Santos Gözlemevi: Rasathane olarak bilinen bu yapı, tepelik bir alanda bulunmaktadır.Los Angeles’i gözleyebileceğiniz en ideal yer burasıdır.Belki Gta 5 oyununda bu binadan görev alabiliriz.Ancak almasak bile ilk ziyaret edeceğim yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim.


gta 5 Los Santos Gözlemevi


gta 5 küçük seul koreatown


Equitable Life Binası: Hayat sigortası yapan bir firma olan Equitable Life, Küçük Seul bölgesinde bulunmaktadır.Gta 5′te bu bölgede şu an için tanıtacağımız en önemli yapı, Equitable Life Binası’dır.


gta 5 Equitable Life Binası


Culver City Evleri: Küçük ama hoş olan bu evlerin ismi Culver City Evleri olarak geçmektedir.Bu evler Gta 5 ‘te Culver City bölgesinde yer almaktadır.


gta 5 Culver City Evleri


Beverly Hilton Oteli: Beverly Hills, Gta 5 oyununda Rodeo olarak geçmektedir.Bu bölgenin en büyük oteli ise Beverly Hilton Oteli’dir.Genellikle zenginler bu otelde kalmaktadır.


gta 5 Beverly Hilton Oteli


Los Santos Polis Merkezi (Beverly Hills Belediye Binası): Bu bina gerçek hayatta Beverly Hills bölgesinde bulunan belediye binasıdır.Polis teşkilatı belediye binasına bağlı olduğu için, Gta 5 oyununda bu yapının karşımıza polis merkezi olarak çıkma olasılığı oldukça yüksektir.


gta 5 Los Santos Polis Merkezi


Beverly Hills Kültür Merkezi: Beverly Hills Belediye Binası’nın yanında bulunan bu kültür merkezi oldukça sık ziyaret edilen bir yapıdır.Gördüğünüz gibi Gta 5′te en küçük bir ayrıntı bile atlanmamış.


gta 5 Beverly Hills Kültür Merkezi


Cedars-Sinai Hastanesi: Beverly Hills bölgesinde bulunen en büyük hastane, Cedars-Sinai Hastanesi’dir.Gta 5′te polis merkezinin hemen karşısında bulunmaktadır.Burayı çok sık ziyaret edeceğimiz bir gerçek.


gta 5 Cedars-Sinai Hastanesi


Beverly Center Alışveriş Merkezi: Beverly Hills’te herşey olurda alışveriş merkezi olmaz mı? Beverly Center Alışveriş Merkezi gerçekten ismine yakışır bir büyüklükle karşımıza çıkıyor.Bunuda fotoğrafta açık ve net bir şekilde görebiliyoruz.


seyahat alt=”gta 5 Beverly Center Alışveriş merkezi” width=”432″ height=”312″ />


Rodeo Otel (Century Plaza Otel): Rodeo Oteli yine Beverly Hills bölgesinde bulunan büyük otellerden biridir.


gta 5 Rodeo Otel (Century Plaza Otel)


Versailles Apartmanları: Beverly Hills bölgesinde lüks apartmanlar da bulunmaktadır.Versailles Apartmanları olarak bilinen bu yapıları aşağıdaki resimde detaylı olarak görebilirsiniz.Gta 5 ile ilgili yapıları, binaları tanıtmaya devame diyoruz.


gta 5 Versailles Apartmanları


9777 Wilshire Binası:  Beverly Hills bölgesinde bulunan büyük ofislerden birisidir.


gta 5 9777 Wilshire Binası


gta 5 Pacific Wilshire Plaza


Fox Plaza: 20th Century kültür turları Fox Film yapım şirketinin merkezi olarak bilinen Fox Plaza, Gta 5 oyununda bire bir aynı olmayacak gibi gözüküyor.


gta 5 fox plaza


Breguet Saat Mağazası: Gta 5 Beverly Hills’te bulunan ünlü bir saat mağazası.


gta 5 Breguet Saat Mağazası


David Orgell Alışveriş Mağazası: Gta 5 oyununda kuyumcu olarak karşımıza gelme olasılığı yüksek olan bu alışveriş mağazısının ismi David Orgell Alışveriş Mağazası’dır.


gta 5 David Orgell Alışveriş Mağazası


Gianfranco Ferré Giyim Mağazası: Beverly Hills bölgesinde bulunan ünlü bir giyim markasının mağazası.


gta 5 Gianfranco Ferré Giyim Mağazası


Cartier Saat Mağazası: Gta 5 Beverly Hills bölgesinde bulunan bir başka saat mağazası.


gta 5 Cartier Saat Mağazası


Los Santos Golf Kulübü (Los Angeles Golf Kulübü): Los Angeles şehrinde bulunan en büyük golf kulübü Los Santos Golf Kulübü’dür.Gta 5 oyununda bu golf kulübü Los Santos şehir merkezini doğrudan görmektedir.


gta 5 Los Santos Golf Kulübü (Los Angeles Golf Kulübü)


Echo Park Gölü: Gta 5 oyununda en ince ayrıntısına kadar tasarlanmış Echo Park Gölü, hem kafa dağıtmak hem de balık tutmak için eğlenceli bir alandır.


gta 5 Echo Park Gölü


 Crenshaw: Los Angeles’ın doğusu fakir mahalelerden oluşmaktadır.Bu mahalelerdeki yaşayan insanlar fakir olduğu kadar karadeniz turu tehlikelidir.Her köşe başında bir gangster görmeniz mümkün.Doğu Los Angeles Gta 5 oyununda Jefferson bölgesi olarak geçmektedir.


gta 5 Crenshaw


Jefferson Motel: Şehrin bu kesiminde yer alan oteller, gansterler ve hayat kadınlarına ev sahipliği yapmaktadır.Gta San Andreas oyunun bir görevinde bu motelde polislerle çatışmaya girmiştik.Gta 5′te bu mekanın değişime uğradığını görüyoruz.


gta 5 Jefferson Motel


Santa Maria Sahili (Santa Monica Sahili): Santa Maria, Los Angeles’ın plaj şehridir.


gta 5 Santa Maria sahili


Pleasure İskelesi (Santa Monica İskelesi): Santa Monica’da bulunan meşhur iskele, GTA 5′te karşımıza Pleasure İskelesi olarak çıkmaktadır.Alışveriş merkezleri ve restoranlar bu gölgede oldukça fazladır.


gta 5 Pleasure İskelesi


gta 5 Pacific Park:


Bubba Gump Shrimp Deniz Mahsulleri Restoranı: Santa Monica’da bulunan deniz mahsulleri restoranı.


gta 5 Bubba Gump Shrimp Deniz Mahsulleri Restoranı


Santa Monica Looff Gösteri Salonu: Santa Monica İskelesi’nde bulunan gösteri ve eğlence salonu.


gta 5 Santa Monica Looff Gösteri Salonu


Surf Ranch Deniz Mahsulleri Restoranı: Deniz mahsulleri ile ünlü bir diğer restoran.


gta 5 Surf Ranch Deniz Mahsulleri Restoranı


Lombank Binası (100 Wilshire Binası): Gta 5′te karşımıza ofis binası olarak çıkacak olan bu bina, Lombank Binası olarak bilinmektedir.


gta 5 Lombank Binası


gta 5 Fairmont Miramar Oteli


gta 5 Ocean Towers


Pacific Plaza Apartmanları: Ocean Towers’ta olduğu gibi okyanus manzaralı apartmanlar Gta 5 oyununda karşımıza Pacific Plaza olarak çıkmaktadır.


gta 5 Pacific Plaza Apartmanları


gta 5 Wilshire Palisades Hukuk Bürosu


233 Wilshire Binası: Bu bölgede bulunan ofis binalarından bir diğeri 233 Wilshire Binası’dır.


gta 5 233 Wilshire Binası


Bay Cities Garanti Binası: Santa Monica bölgesinde yer alan tarihi bir yapıdır.Buna karşılık ticari ve ofis binası olarak kullanılmaktadır.Gta 5′in ilk yayınlanan ekran görüntülerinde bu binayı net olarak göremiyoruz.


gta 5 Bay Cities Garanti Binası


Muscle Sands (Muscle Beach): Vespucci Sahili’nin gerçek hayattaki ismi Venice Sahili’dir.Gta 5′te yer alan bir başka bölgedir.Santa Monica ile arasında benzerlikler bulunmaktadır.Muscle Sands yine bu sahilde bulunan, açık hava spor alanlarının yer aldığı kısımdır.


gta 5 Muscle Sands


Venice Sahil Tuvaleti: Venice Sahili’nde bulunan bir tuvalettir.Buradan görev alma şansımız bence oldukça yüksek.


gta 5 Venice Sahil Tuvaleti


gta 5 Venice Sahili Polis İstasyonu


gta 5 Venice Sahili Pagodaları


Venice Paten Parkı: Venice Sahilinde bulunan paten parkıdır.Gta 5′te bu alanda bisikletimizle yada motorsikletimizle keyifli zaman geçirebileceğiz.


gta 5 Venice Paten Parkı


Ocean Front Walk: Venice’de bulunan Ocean Front Walk mahallesinden güzel bir şehir manzarası.


gta 5 Ocean Front Walk


Big Daddy’s Pizza ve Pasta Dükkanı: Venice Sahili’nde yer alan bir pizza ve pasta dükkanı.


gta 5 Big Daddy’s Pizza ve Pasta Dükkanı


49 Westminister Ave: Venice’de yer alan bir evdir.Big Daddy’s Pizza ve Pasta Dükkanı’na oldukça yakındır.


 gta 5 49 Westminister Ave


gta 5 23 Windward Ave


Jay’s Rentals Otoparkı: Burası bir otoparktan ziyade emanetçi olarak hizmet vermektedir.


gta 5 Jay’s Rentals Otoparkı


Santino’s Panineria Sandviç Lokantası: Venice’de bulunan ve çok sevilen bir sandviç lokantası.


gta 5 Santino’s Panineria Sandviç Lokantası


Venice Sahili Çarşısı: Gta 5 Venice Sahili’nde bulunan bu çarşı, fotoğraftanda anlaşılacağı üzere faaliyet göstermemektedir.


gta 5 Venice Sahili Çarşısı


gta 5 Venice Animal House


gta 5 Tattoo Asylum Dövme Dükkanı


Townhouse Kokteyl Salonu: Gta 5 oyununda çok fazla tercih edilen barlardan bitanesi bu kokteyl salonudur.


Townhouse Kokteyl Salonu


Cairo Cowboy Mediterranean Grill Restoranı: Küçük olsa da oldukça sevilen bir restorandır.


gta 5 Cairo Cowboy Mediterranean Grill Restoranı


Marina Şehir Kulübü: Marina’da bulunan tatil merkezlerinden biridir.İçinde birçok otel, apartman ve restoran bulunmaktadır.


gta 5 marina şehir kulübü


12) Los Santos Uluslarası Havaalanı (Los Angeles Uluslararası Havaalanı) Bölgesinde Yer Alan Yapılar ve Binalar:


LSX Kontrol Kulesi (LAX Kontrol Kulesi): Los Angeles’ın en büyük uluslararası havalimanının kontrol kulesidir.


gta 5 LSX Kontrol Kulesi


Goodyear Zeplini Havaalanı: Los Angeles şehrinin, Carson eyaletinde Goodyear Zeplini’nin bulunduğu bir hava alanı vardır.Reklam amacı ile buradan havalandırılan balon, Gta 5′te Goodyear’ın reklamını yapmaktadır.


gta 5 Goodyear Zeplini Havaalanı


Vincent Thomas Köprüsü: Bu köprü Gta 5 oyununda San Pedro mahallesiyle Terminal Adası’nı birbirine bağlamaktadır.


gta 5 Vincent Thomas Köprüsü


Henry Ford Köprüsü: Liman kısmında bulunan köprülerden bir diğeri Henry Ford Köprüsü’dür.Bitişiğinde Commodore Schuyler F. Heim Köprüsü bulunmaktadır.


gta 5 Henry Ford Köprüsü


Gerald Desmond Köprüsü: Limanda bulunan diğer bir köprüdür.Vincent Thomas Köprüsü’nün hemen arkasında yer almaktadır.


gta 5 Gerald Desmond Köprüsü


Bildiğiniz üzere Gta 5 oyununda tek bir şehir yok.Harita oldukça büyük.Los Angeles dışında, Güney Kaliforniye’yı da içine alan geniş bir harita bizleri bekliyor.


Tehachapi Geçiti Rüzgar Çiftliği: Kaliforniya’nın Kern isimli bölgesinde Tehachapi Geçiti Rüzgar Çiftliği bulunmaktadır.


gta 5 Tehachapi Geçiti Rüzgar Çiftliği


Malibu Aile Şaraphanesi: Malibu’da çok güzel üzüm bağları bulunmaktadır.Şarap üretiminde önemli bir yere sahiptir.


gta 5 Malibu Aile Şaraphanesi


Liquor Ace Likör Dükkânı (Angela’s Likör Dükkanı): Öncelikle Lancaster, Los Angeles’e oldukça uzaktır.Bu likör dükkanı ise, Lancaster bölgesinde bulunmaktadır.


gta 5 Liquor Ace Likör Dükkanı


Arkadaşlar bu makalemizde, Gta 5 ‘te yer alan şehirleri ve bölgeleri ele almaya çalıştık.Hatta daha detaya girerek sizlere popüler binaları tanıtmak istedik.Bildiğiniz üzere Gta 5 yakın bir süre içinde çıkacak.Gta 5 balayı otelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi sık sık ziyaret ediniz.


Bir önceki yazımız olan GTA 5 Silahlar konusunda, Gta 5 oyununda yer alan silahlara ilişkin detaylı bilgi bulabilirsiniz.


XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz:

Yazar : admin

GTA 5 Şehirler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz